Ανακοινωσεις - Η Επιστημη των Δεδομενων στην Πληροφορικη και τη Βιοϊατρικη

Η Επιστήμη των Δεδομένων στην Πληροφορική και τη Βιοϊατρική

Το Συνέδριο θα διεξαχθεί 4-6 Μαΐου 2018 στις εγκαταστάσεις της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στη Λαμία. Μεταξύ των στόχων του Συνεδρίου περιλαμβάνεται η παρουσίαση σύγχρονων υπολογιστικών ή αλγοριθμικών τεχνικών και μεθόδων Στατιστικής Συμπερασματολογίας για την εξαγωγή γνώσης και ανάπτυξης μοντέλων πρόβλεψης. Το Συνέδριο αναμένεται να αναδείξει τον διεπιστημονικό χαρακτήρα της Επιστήμης των Δεδομένων και να τονίσει το σημαντικό ρόλο της Στατιστικής στην Πληροφορική και τη Βιοϊατρική.

Η προθεσμία υποβολής των περιλήψεων των εργασιών λήγει στις 15/4/2018.

Για περισσότερες λεπτομέρειες, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του Συνεδρίου

Η Οργανωτική Επιτροπή

του 31ου Πανελληνίου Συνεδρίου Στατιστικής