ΒΟΛΟΣ 16-7-2019

Υπενθυμίζουμε  τους φοιτητές του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και υποψήφιους διδάκτορες, ότι η ηλεκτρονική  υποβολή των  αιτήσεων για την παροχή δωρεάν σίτισης ακαδ. έτους 2019-20, η οποία πραγματοποιείται μέσω της διαδικτυακής πλατφόρμας του Πανεπιστημίου (https://merimna.uth.gr λήγει την  Τρίτη 23 Ιουλίου 2019 και ώρα 11:00 π.μ.,).

Για τους φοιτητές που προέρχονται από το πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας και το πρώην ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας απαιτείται η χρήση του νέου ιδρυματικού τους λογαριασμού στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας. Οδηγίες για την απόκτηση του νέου τους ιδρυματικού λογαριασμού μπορούν αν βρούν εδώ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για την πρόσβαση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα Αιτήσεων Σίτισης από ηλεκτρονικό υπολογιστή εκτός δικτύου Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, θα πρέπει να κάνετε χρήση του Εικονικού Ιδιωτικού Δικτύου (VPN).

Επίσης υπενθυμίζουμε τους φοιτητές που οι αιτήσεις τους βρίσκονται σε κατάσταση «Με εκκρεμότητες» να προβούν στην τακτοποίηση των εκκρεμοτήτων τους.

Από τη Διεύθυνση της Φοιτητικής Μέριμνας