ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΕΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ (ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ)

ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Οι επιτυχόντες των Πανελλαδικών εξετάσεων 2020, οι οποίοι ολοκλήρωσαν την εγγραφή τους μέσω της εφαρμογής του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, καλούνται να στείλουν αποκλειστικά ταχυδρομικώς στη διεύθυνση της Γραμματείας (Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Γραμματεία Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, Παπασιοπούλου 2-4, 35100 Λαμία) μέχρι και την Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020 τα ακόλουθα δικαιολογητικά:

1. Ευκρινές φωτοαντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή διαβατηρίου (ότι έχετε δηλώσει στην ηλεκτρονική σας εγγραφή)
  2. Εκτυπωμένη και υπογεγραμμένη την αίτηση ηλεκτρονικής εγγραφής που έγινε μέσω της εφαρμογής του Υπουργείου Παιδείας
  3. Μία (1) έγχρωμη φωτογραφία τύπου ταυτότητας
  4. Βεβαίωση διαγραφής από προηγούμενο Τμήμα (μόνο για τους φοιτητές οι οποίοι δεν αιτήθηκαν τη διαγραφή τους στην ηλεκτρονική εγγραφή)

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Για την έκδοση πιστοποιητικού σπουδών είναι απαραίτητο να έχει προηγηθεί η αποστολή των παραπάνω δικαιολογητικών.

Τα πιστοποιητικά σπουδών θα αποσταλούν με την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης από τη Γραμματεία, στο email του ιδρυματικού σας λογαριασμού χωρίς να απαιτείται αίτησή σας.