Δ Ι Α Γ Ρ Α Φ Ε Σ

Οι φοιτητές/τριες που επιθυμούν να διαγραφούν από το Τμήμα οφείλουν να προσκομίσουν μία Υπεύθυνη Δήλωση Ν1599/86 στην οποία θα ζητούν ρητά την διαγραφή από το Τμήμα μας, αναφέροντας το Τμήμα και το Πανεπιστήμιο στο οποίο εγκρίθηκε η μετεγγραφή τους.

Η Υπεύθυνη Δήλωση θα πρέπει να έχει το γνήσιο της υπογραφής του φοιτητή/τριας από κάποια δημόσια αρχή και κατόπιν να σταλεί με email στη Γραμματεία στο  g-cs@uth.gr

Ο φοιτητής/τρια θα λάβει το πιστοποιητικό διαγραφής (αποφοιτήριο) με mail.

Εναλλακτικά μπορεί ο φοιτητής/τρια να μπει στο:

με τους κωδικούς του taxinet. Με αυτή την διαδικασία δεν χρειάζεται το γνήσιο της υπογραφής.

Εάν ο φοιτητής/τρια έχει φοιτητική ταυτότητα πρέπει να την επιστρέψει στο Τμήμα για ακύρωση στην ταχυδρομική δ/νση:

Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών – Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Παπασιοπούλου 2-4, ΤΚ 35131, Λαμία.

Από τη  Γραμματεία του Τμήματος