ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Μετά από τις σχετικές οδηγίες της Διοίκησης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και στο πλαίσιο λήψης μέτρων πρόληψης και προστασίας της δημόσιας υγείας έναντι του κορωναϊού, όπως καθορίστηκαν με ανακοινώσεις τις προηγούμενες ημέρες από το Υπουργείο Υγείας, συνιστάται η μείωση των συναλλαγών με φυσική παρουσία των φοιτητών και όλων όσων ενδιαφέρονται να εξυπηρετηθούν από τη Γραμματεία του Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών.

• Ως εκ τούτου αναστέλλονται όλες οι συναλλαγές με φυσική παρουσία στη Γραμματεία.
  • Οποιαδήποτε συναλλαγή (όπως αιτήσεις χορήγησης βεβαιώσεων κ.τ.λ.), θα πρέπει να διενεργείται κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας ή με οποιαδήποτε εξ αποστάσεως δυνατότητα (τηλεομοιοτυπία, ηλεκτρονικό ταχυδρομείο).
  • Παρακαλούμε να προτιμάται η τηλεφωνική ή ηλεκτρονική επικοινωνία (g-cs@cs.uth.gr) των ενδιαφερομένων για οποιαδήποτε συναλλαγή ή πληροφορίες.
  • Με φυσική παρουσία θα εξυπηρετούνται μόνο όσες περιπτώσεις κρίνονται ως έκτακτες και επείγουσες (κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας απαραιτήτως).

Τα μέτρα αυτά θα ισχύουν μέχρι νεωτέρας απόφασης.

Με εντολή Προέδρου

Από τη Γραμματεία